Stažení trofeje na preparaci

V zásadě jsou 2 možnosti – buď preparát hlava s hrudí nebo celá postava.

V případě preparátu hlava s hrudí vedeme hlavní řez horizontálně po hřbetě a vertikálně v půli těla tj. až za předními běhy. Zde platí pravidlo radši dále dozadu. Běhy stáhneme od kolínka do punčochy. Hlavu ponecháme nestaženou tedy oddělíme v týlu.

Nejlepší způsob je si pověsit zvíře za zadní běhy a udělat jako první řez v půli těla kolem dokola  a pak po hřbetě k trofeji (viz foto níže).

V případě stažení na preparát celé postavy (nebo na činění deky) vedeme hlavní řezy ze spodní části těla. Tj. po hrudní kosti přes břicho až ke kelce v podstatě jako při vyvrhování. Navazující řezy jsou pak z vnitřní strany (přes slabiny) po bězích. Krk stáhněte na pytel tedy bez řezání. Spárky necháme na kolínku na kůži. Stáhneme vše vč. střapce, ráží a oháňky!

Kudy vedeme řezy vychází z potřeby následného sešití preparátu. Proto tedy vedeme řez po hřbetu, kde je následné sešití nejméně viditelné když se díváme na preparát hlava s hrudí na stěně. Kdybychom museli šít zespoda „přes ohryzek“ bylo by sešití viditelné k čemuž jsme někdy nuceni v případě špatného stažení. Pak je otázkou o jakou kůži se jedná. Sešití v rounu muflona pokud je dobře provedené tak nebude vidět ani ze spodní strany. Pokud však střelíte například zebru v Africe, necháte stáhnout na placatou kůži a potom si rozmyslíte tak musíte počítat, že sešití bude v krátkém chlupu na preparátu hlava s hrudí zkrátka vidět.

Pokud si vůbec nevíte rady klidně nám kus po domluvě přivezte celý a mi si stáhneme jak potřebujeme a vy si odvezete maso.

V případě české zvěře která jde následně na přehlídku případně doplňte požadavek o spodní vybělenou čelist, o grandle z vysoké apod..

Ukázka - stažení buvola na hlavu s hrudí

Nezávazná poptávka preparace

Položky označené * jsou povinné.Nevíte si rady? Zavolejte nám na+420 776 066 618

Vaše jméno Váš email * Váš telefon
Vaše zpráva *

Proč si vybrat pro preparaci právě nás?

  • Jsme stabilní společnost s letitou historií a masivním zázemím.
  • Náš ateliér je veterinárně schválený s osvědčením pro pohyb trofejí v rámci celé EU.
  • Naše práce využívá nejnovějších technologií a inovací v oblasti preparace.
  • Doživotní záruka na preparace.
  • Nabízíme preparace všech druhů zvířat v pozicích dle vašich představ.
  • Věrné preparáty, jako živé za rozumnou cenu.

Ohlasy na naše služby

S prací pana Pekaře jsem byl vždy nadmíru spokojený. Má neuvěřitelný cit pro detail a dává preparátům život. Moc doporučuji!

Zdeněk N., Brno

Společnost Preparace Pekař bych rád doporučil všem, kteří chtějí mít doma skutečně krásné a hlavně věrné preparáty. Vždy jsem byl spokojen.

František M., Praha

Pekař zkrátka umí! Na to se můžete spolehnout!! :)

Aleš P., Svitavy
+420 776 066 618

Preparace Pekař spol. s r. o.
Chmelík 21 Zobrazit mapu
570 01 Litomyšl

© 2024 Preparace Pekař
Grafický návrh KošnarDesign & realizace CZECHGROUP.cz