Časté dotazy jsou na přepravu trofejí.

Mluvíme-li o trofeji z naší domoviny a okolí tak staženou trofej buď bez jakékoliv úpravy zamrazíme, nebo nasolíme a zachladíme. Zamražená trofej vydrží takto řádově měsíce. Zachlazená dny, řekněme do týdne je třeba předat preparátorovi, záleží na stupni zachlazení. V případě, že nemáte ani jednu z možností je třeba co nejdříve zavézt preparátorovi samozřejmě v létě musíte spěchat více než v zimě.

V naší firmě se vždy snažíme vyjít vstříc a trofej si v nějakém rozumném časovém horizontu rádi vyzvedneme a pak doručíme zpět hotovou. Rozvážíme hodně po celé republice takže pokud máte zamraženo určitě se nějak domluvíme. Za dopravu si obvykle nic neúčtujeme. V případě více kusů se dá naplánovat extra cestu. V případě větších zásilek ze zahraničí není problém odvézt dodávkou. Opačně zajistíme dopravu i velkých preparátů nebudete první komu vezeme žirafu v celé postavě :)

Pokud budete lovit v zahraničí vždy dbejte na dobrém  a srozumitelném zadání co za trofej na jaký preparát chcete. Někde vám například kvůli transportu seříznou lebky určené na „CAPE“ (ČTI KEJP)  tj. na preparát hlava s hrudí. Následně když si to rozmyslíte, že chcete antilopu na lebce máte jen krátkou lebku. Je dobré se vždy dopředu poradit s preparátorem pokud cestujete ven, dobře vám poradí.. Například pojedete lovit krokodýla a zadáte si, že chcete lebku a kůži, v tom případě vám přijde kůže bez hlavy a lebka, u krokodýla je totiž kůže přirostlá k lebce hlavy a nejde stáhnout, musí se nechat na lebce v případě celého preparátu nebo předložky.. a dalo by se pokračovat co s drápy na kůži zda ponechat či vyjmout, někdy se zapomíná na nějaké typy trofejí jako třeba „floating bones“ ze lva atd atd.. Rádi poradíme i s vývozní dokumentací, CITESy apod..

Naše společnost vám pomůže i se správným natrasování zásilky a celkové komunikaci se zahraničím, máme zde bohaté zkušenosti. Oslovte nás již ve fázi plánování a přípravy lovecké cesty.

Zkrátka a dobře pokud se chystáte si zaplatit nějaký komerční lov jsme tu vždy pro vás a hlavně vždy na vaší straně! To se hodí i v případě, že přijdou trofeje poškozeny, kůže rozežrány kožojedy apod.. Profesionální vyjádření vám pomůže při jednání o náhradě škody.

Trofeje nachystané na odeslání z Afriky

 

 

Proč si vybrat pro preparaci právě nás?

  • Jsme stabilní společnost s letitou historií a masivním zázemím.
  • Náš ateliér je veterinárně schválený s osvědčením pro pohyb trofejí v rámci celé EU.
  • Naše práce využívá nejnovějších technologií a inovací v oblasti preparace.
  • Doživotní záruka na preparace.
  • Nabízíme preparace všech druhů zvířat v pozicích dle vašich představ.
  • Věrné preparáty, jako živé za rozumnou cenu.

Ohlasy na naše služby

Děkuji Preparaci Pekař za krásnou práci a repreparaci starých nepovedených preparátů. Moc všem doporučuji tuto firmu.

Petr H., Ostrava

Pekař zkrátka umí! Na to se můžete spolehnout!! :)

Aleš P., Svitavy

Chcete-li kvalitní preparáty obraťte se na Preparaci Pekař. Budete vždy spokojeni!

Jana N., České Budějovice
+420 776 066 618

Preparace Pekař spol. s r. o.
Chmelík 21 Zobrazit mapu
570 01 Litomyšl

© 2024 Preparace Pekař
Grafický návrh KošnarDesign & realizace CZECHGROUP.cz