Preparace je v dnešní době z 99% na polyuretanových modelech. Jsou lehké a dobře tvarovatelné.

Jak ale docílit té správné velikosti jakou má kůže a polohy jakou si zákazník přeje?

Jsou tzv. standardizované modely pro konkrétní běžná zvířata. Čím běžnější zvíře tím větší výběr – například model muflona můžete koupit rovně, doleva, doprava, s nožkou, bez nožky apod.. Pokud budete chtít model na antilopu Lorda Derbyho budete rádi, že seženete vůbec nějaký. A zde se dostáváme k bodu, který je mnohdy rozhodující zda zadáváte u dobrého preparátora. Kvalitní preparátor se s tím vždy popere, na Derbyho klidně použije model z antilopy losí, prostě ho rozřeže, zvětší a upraví dle potřeby. Většina preparátorů tohle nedokáže. Pokud se dostáváme na level celých postav, soubojů zvířat nejrůznějších druhů a velikostí je to naprosto zásadní umět z polyuretanu v podstatě v první řadě vysochat skulpturu tak aby na ni následně sedla kůže a ještě vše vypadalo jako živé.. Naše firma se na to specializuje a Jaroslav Pekař je v tomto oboru doslova kouzelník! Takže pokud si přejete něco netradičního, moderního, ze příběhů jako stvořených v přírodě například vlci útočící na divoké prase, tak jste na správné adrese. Zadání typu natočení do strany je proto to nejmenší. Prosím pozor vždy zadáváte stranově z pohledu zvířete tedy pokud se muflon má dívat doprava (45, 90 stupňů apod.) pak se bude dívat doleva když se na něj budete dívat na stěně.

Je dobré si také uvědomit kde bude trofej následně umístěna – nejen stranové ale i výškové postavení hlavy je důležité. Určitě vypadá trofej lépe více se skloněnou hlavou pokud je umístěna vysoko na stěnu, vynikne tak trofej. U některých trofejí je toto přímo žádoucí – kozorožec, antilopa vraná apod..

U celých postav je třeba se zamyslet zda budou na zemi, na stěně, zavěšení ve vzduchu na lankách. Zda není vhodné dát na podstavec kolečka kvůli přemísťování atd atd.

Repliky čelistí se většinou kupují hotové, standardizované ale dokážeme udělat i věrné kopie podle originálu a to i například rohy (např. toulce muflona) opravdu ve velmi dobré kvalitě. Oči jsou také velmi důležité, používáme velmi kvalitní a na každý druh přímo určený.

Velmi důležitý je i výraz celkového preparátu. V naší firmě máme většinu modelů vyladěných na míru k obrazu který nám připadá dokonalý. Klademe důraz na domodelování detailu na masce i celém těle. Výraz starého berana, znaky, klabonos a celkový postoj vč. hrudě apod je jiný než u 3 letého beránka, to jsou velmi důležité detaily, které mnozí preparátoři opomíjejí. Jedna věc je tedy dobře připravený polyuretanový model jako základ, dále dobré oči, kvalitní výplň slech a hlavně domodelování výrazu a detailu z hlíny, následně zafixování a retuše.

Mnohdy k nám přijde klient a chce nějakou reálnou akci útoku apod kterou viděli na obrázku z jiného preparátorského ateliéru nebo na fotce z přírody. I toto dokážeme zpracovat do věrné podoby.

Níže přikládám fotografii moderní preparace zebry v 3D mapy kontinentu Afriky, i takovou to cestou se ubírá moderní profesionální práce preparátorů. Jedná se 100% o naše dílo pouze na základě fotografie podobného nápadu.

Zkrátka a dobře u nás není nic nereálné takže se nebojte a stavte se domluvit si vysněnou pozici vaší oblíbené trofeje!

Kopie toulců rekordního muflona

Moderní 3D zebra v kontinentu Afriky

Proč si vybrat pro preparaci právě nás?

  • Jsme stabilní společnost s letitou historií a masivním zázemím.
  • Náš ateliér je veterinárně schválený s osvědčením pro pohyb trofejí v rámci celé EU.
  • Naše práce využívá nejnovějších technologií a inovací v oblasti preparace.
  • Doživotní záruka na preparace.
  • Nabízíme preparace všech druhů zvířat v pozicích dle vašich představ.
  • Věrné preparáty, jako živé za rozumnou cenu.

Ohlasy na naše služby

Společnost Preparace Pekař bych rád doporučil všem, kteří chtějí mít doma skutečně krásné a hlavně věrné preparáty. Vždy jsem byl spokojen.

František M., Praha

Chcete-li kvalitní preparáty obraťte se na Preparaci Pekař. Budete vždy spokojeni!

Jana N., České Budějovice

S prací pana Pekaře jsem byl vždy nadmíru spokojený. Má neuvěřitelný cit pro detail a dává preparátům život. Moc doporučuji!

Zdeněk N., Brno
+420 776 066 618

Preparace Pekař spol. s r. o.
Chmelík 21 Zobrazit mapu
570 01 Litomyšl

© 2024 Preparace Pekař
Grafický návrh KošnarDesign & realizace CZECHGROUP.cz