K tomuto tématu by se dala napsat snad i kniha. Pokusím se shrnout naše zkušenosti.

V zásadě se dají trofeje rozdělit na svět a ČR.

V případě dovozu trofeje podléhající úmluvě CITES (úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů) je třeba mít k trofejí právě tento doklad. Existují 2 režimy. Buď vám stačí pouze vývozní CITES z dané země (aktuálně třeba pro krokodýla z JAR) nebo potřebujete navíc i dovozní CITES z ČR (např. leopard z Namibie). Vždy je velmi důležité si předem ověřit jaké dokumenty jsou třeba pro dovoz dané trofeje, ale také zda to vůbec ČR dovoluje. Obraťte se na nás již v době plánování výpravy a my vám prověříme zda lze trofej dovézt, jaké jsou k tomu dokumenty a také vám pomůžeme s jejich vyřízením. Máme zde bohaté zkušenosti. Dále a to je velmi důležité disponujeme veterinárním CZ osvědčením a díky tomu  k nám mohou být zásilky ze zahraničí dopraveny, resp. nedopravíte zásilku s trofejemi ze zahraničí k vám domů na fyzickou osobu, vždy musí jít přes profesionální preparátorskou dílnu s osvědčením, jako je ta naše!

Druhou řekl bych dokonce „Pandořinou skříňkou“ jsou trofeje chráněných zvířat na území ČR tj. zvířat které se vzácně vyskytují na našem území a jsou u nás chráněné zákonem, nebo je odlov přísně regulován. Mluvíme například o medvědovi, vydře, tetřevovi ale i třeba losovi. Pokud máte takovouto trofej například losa ze Švédska, je třeba si zažádat na příslušném krajském úřadě na odboru životního prostředí pro udělení výjimky k držení této trofeje. Je třeba k tomu doložit doklady nabití – například švédskou loveckou licenci a potvrzení o slovení trofeje a následně fotodokumentaci trofeje. Pozor, povolení byste správně měli mít v ruce již při překročení hranic s trofejí, nebo žádejte ihned po dovezení!

Bohužel máme zkušenosti, že ne každý kraj k tomu přistupuje jednotně. V Pardubickém kraji, naší domovině to funguje dobře, ale máme informace, že z jiných míst ČR o tom úředníci nemají ani potuchy. Každopádně v dnešní době kontrol i soukromých sbírek trofejí doporučujeme si toto prověřit a dát si do pořádku.

Naše dílna nepřijímá žádné trofeje bez řádné dokumentace prokazující legální nabití a to opravdu velmi důrazně dvakrát podtrženě zdůrazňuji!! I my jsme držiteli výjimky na preparaci všech chráněných druhů v ČR tak abychom je mohli vůbec preparovat a nemáme v plánu o tuto „licenci“ přijít ani se dostat do jiných potíží s tím spojených.

Proč si vybrat pro preparaci právě nás?

  • Jsme stabilní společnost s letitou historií a masivním zázemím.
  • Náš ateliér je veterinárně schválený s osvědčením pro pohyb trofejí v rámci celé EU.
  • Naše práce využívá nejnovějších technologií a inovací v oblasti preparace.
  • Doživotní záruka na preparace.
  • Nabízíme preparace všech druhů zvířat v pozicích dle vašich představ.
  • Věrné preparáty, jako živé za rozumnou cenu.

Ohlasy na naše služby

Do doby než jsem poznal pana Pekaře a jeho práci jsem si myslel, že mám doma pěkné preparáty. Vyvedl mě z omylu a ukázal mi jak má věrný preparát vypadat. Už se obracím jen a jen na něj!

Petr Č., Olomouc

Společnost Preparace Pekař bych rád doporučil všem, kteří chtějí mít doma skutečně krásné a hlavně věrné preparáty. Vždy jsem byl spokojen.

František M., Praha

Pekař zkrátka umí! Na to se můžete spolehnout!! :)

Aleš P., Svitavy
+420 776 066 618

Preparace Pekař spol. s r. o.
Chmelík 21 Zobrazit mapu
570 01 Litomyšl

© 2023 Preparace Pekař
Grafický návrh KošnarDesign & realizace CZECHGROUP.cz