V případě dovozu trofeje podléhající úmluvě CITES (úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů) je třeba mít k trofejí právě tento doklad. Existují 2 režimy. Buď vám stačí pouze vývozní CITES z dané země (aktuálně třeba pro krokodýla z JAR) nebo potřebujete navíc i dovozní CITES z ČR (např. leopard z Namibie). Vždy je velmi důležité si předem ověřit jaké dokumenty jsou třeba pro dovoz dané trofeje, ale také zda to vůbec ČR dovoluje. Obraťte se na nás již v době plánování výpravy a my vám prověříme zda lze trofej dovézt, jaké jsou k tomu dokumenty a také vám pomůžeme s jejich vyřízením. Máme zde bohaté zkušenosti. Spolupracujeme s ministerstvem. Dále a to je velmi důležité disponujeme veterinárním CZ osvědčením a díky tomu  k nám mohou být zásilky ze zahraničí dopraveny, resp. nedopravíte zásilku s trofejemi ze zahraničí k vám domů na fyzickou osobu, vždy musí jít přes profesionální preparátorskou dílnu s osvědčením, jako je ta naše!

CITES není jedinou možností. Například na medvěda uloveného v Chorvatsku nebo Rumunsku vám stačí tamní lovecká licence a dokladu ulovení.

Další skupinou jsou chráněná zvířata u nás v ČR. Pokud ulovíte nebo najdete uhynulé chráněné zvíře a chcete ho dát k nám vypreparovat pak k tomu musíte doložit nějaký doklad - buď výjimku na odlov nebo doklad z krajského odboru životního prostředí (obvykle na základě veterinárního dokladu, že se jednalo o úhyn, sražení autem apod..). Naše firma je povina všechny chráněné zvířata, která projdou naší dílnou, hlásit! 

Naše dílna nepřijímá žádné trofeje bez řádné dokumentace prokazující legální nabití a to opravdu velmi důrazně dvakrát podtrženě zdůrazňuji!! Jsme držiteli výjimky na preparaci většiny větších chráněných savců v ČR tak abychom je mohli vůbec preparovat a nemáme v plánu o tuto „licenci“ přijít ani se dostat do jiných potíží s tím spojených.

Proč si vybrat pro preparaci právě nás?

  • Jsme stabilní společnost s letitou historií a masivním zázemím.
  • Náš ateliér je veterinárně schválený s osvědčením pro pohyb trofejí v rámci celé EU.
  • Naše práce využívá nejnovějších technologií a inovací v oblasti preparace.
  • Doživotní záruka na preparace.
  • Nabízíme preparace všech druhů zvířat v pozicích dle vašich představ.
  • Věrné preparáty, jako živé za rozumnou cenu.

Ohlasy na naše služby

Do doby než jsem poznal pana Pekaře a jeho práci jsem si myslel, že mám doma pěkné preparáty. Vyvedl mě z omylu a ukázal mi jak má věrný preparát vypadat. Už se obracím jen a jen na něj!

Petr Č., Olomouc

S prací pana Pekaře jsem byl vždy nadmíru spokojený. Má neuvěřitelný cit pro detail a dává preparátům život. Moc doporučuji!

Zdeněk N., Brno

Pekař zkrátka umí! Na to se můžete spolehnout!! :)

Aleš P., Svitavy
+420 776 066 618

Preparace Pekař spol. s r. o.
Chmelík 21 Zobrazit mapu
570 01 Litomyšl

© 2024 Preparace Pekař
Grafický návrh KošnarDesign & realizace CZECHGROUP.cz