Opravdu časté dotazy jsou na údržbu trofeje. Preparáty z naší dílny mají doživotní záruku pokud jsou umístěny ve vhodných podmínkách. Rozhodně nedoporučujeme umístění ve sklepních prostorách kde je vlhkost a kde se mění teploty, dále na přímém sluníčku a pak zejména ve venkovním prostředí i třeba v průjezdu apod.. to pak nelze garantovat, spíše naopak lze garantovat, že o trofej v horizontu několika let přijdete.

Pokud však máte trofej doma v hale s plus mínus stálou teplotou a vlhkostí pak by se preparátu od nás nemělo nic stát. Resp. někdy a to zejména pokud je na preparaci spěch nejsou kůže zcela vyschlé a jsou i tak doretušovány může se stát, že vám doma po úplném vyschnutí vzniknou někde v detailech kolem očí, větrníku apod. mikropraskliny. Není to nic zásadního není nic snazší než nám preparát dovézt a my přeretušujeme a vše je opět na výbornou. Není tedy dobré to uspěchat.

Hodně dotazů je na běžnou údržbu jako takovou, zde mohu jen doporučit občas vysát prach nebo pokud máte možnost vyfoukat kompresorem. Rohy popřípadě paroží natíráme tukovou emulzí Novorol a jsou tak tmavé a lesklé. Časem se však vsákne a rohy jsou pak suché a vypadající jako má zvíře ve skutečnosti v přírodě. Pokud si nepřejete tuto úpravu na preparaci prosím sdělte nám to. V opačném případě doporučujeme jednou za rok takto zejména rohy antilop ošetřit, v podstatě lze jakoukoliv tukovou emulzí.

U tlustých houní jako medvěd a zubr doporučujeme v místnosti instalovat nějaké prostředky proti molům. Houně jsou ošetřeny ale po delší době by se do ní mohli pustit. Na trhu jsou v dnešní době účinné dýmovnice proti hmyzu, je vhodné je v loveckých místnostech 1x za rok použít. 

V případě, že vám preparát spadne ze stěny dovezte ho, ve většině případů ho zachráníme.

Pokud je preparát starý a škaredý ale trofej po dědovi byste rádi zachovali lze nahradit kůži a vytvořit nový preparát s vaší trofejí (rohy, parohy). Časem najdeme kůži navíc takřka na cokoliv.

Bílé lebky je nejlépe jednou za čas opláchnout vodou, popřípadě převařit a přebělit. Pozor pokud máte dobarvované paroží!

Když si nebudete jistí tak zavolejte.

Proč si vybrat pro preparaci právě nás?

  • Jsme stabilní společnost s letitou historií a masivním zázemím.
  • Náš ateliér je veterinárně schválený s osvědčením pro pohyb trofejí v rámci celé EU.
  • Naše práce využívá nejnovějších technologií a inovací v oblasti preparace.
  • Doživotní záruka na preparace.
  • Nabízíme preparace všech druhů zvířat v pozicích dle vašich představ.
  • Věrné preparáty, jako živé za rozumnou cenu.

Ohlasy na naše služby

Pekař zkrátka umí! Na to se můžete spolehnout!! :)

Aleš P., Svitavy

S prací pana Pekaře jsem byl vždy nadmíru spokojený. Má neuvěřitelný cit pro detail a dává preparátům život. Moc doporučuji!

Zdeněk N., Brno

Chcete-li kvalitní preparáty obraťte se na Preparaci Pekař. Budete vždy spokojeni!

Jana N., České Budějovice
+420 776 066 618

Preparace Pekař spol. s r. o.
Chmelík 21 Zobrazit mapu
570 01 Litomyšl

© 2024 Preparace Pekař
Grafický návrh KošnarDesign & realizace CZECHGROUP.cz